CCTV Kamera Sistemleri

CCTV ( Kapalı Devre Güvenlik Sistemleri) Güvenlik kamera sistemleri her ne kadar güvenlik amacı ile kullanılsada günümüzde farklı ihtiyaçlara cevap vermek için bir seçenek olmaktadır. Kişi Sayma, Plaka okuma vb gibi.Bu nedenle kullanım alanları gittikçe artmaktadır. Bina , işyeri okul, hastane, imalat hane gibi alanların izlenmesinde kullanıldığı gibi daha genel olarak Caddelerin, sokakların ve şehirlerin de izlenmesinde kullanılmaktadır. İhtiyaca göre farklı özelliklerde ve farklı boyutllarda kamera ve kayıt sistemi kullnılmaktadır. Kullanılacak yerin özelliklerine göre ( Coğrafi özellikleri, iklimsel özellikler, hava ve yağış durumu, ışık ve su) kamera ve sistem seçilir.
Hilal İletişim Sistemleri olarak işletmelerin ihtiyaçlarına tam olarak cevap verebilecek ekonomik ama teknolojiden ve kaliteden ödün vermeden CCTV çözümleri sunmaktayız.

Hizmet verdiğimiz ve çalıştığımız marka ve üreticiler.

CCTV Kamera Çeşitleri;
Kullanılan veya kullanılacak alt yapı ve kabloya göre belirlenir.
Kamera sisteminde görüntü görüntü; koaksiyel kablo ile iletiliyorsa “Analog Kamera“, network üzerinden iletiliyorsa “IP Kamera“, her ikisinin de kullanılması durumuna da “Hybrid Kamera” Kullanılır.

Kayıt Cihazları;
 DVR (Digital Video Recorder), 
NVR (Network Video Recorder), 
HVR (Hybrid Video Recorder)’dır. Analogsistemlerde görüntüyü kaydetmek için DVRIP sistemlerde NVR ve Hybrid sistemlerde de HVR kayıt cihazları kullanılmaktadır. Daha gelişmiş IP sistemlerde ise kayıt için “Server” kullanılmaktadır.